Hlavní stránka Novinky Důležité upozornění!
Důležité upozornění!

Důležité upozornění!


Přerušení provozu MŠ v době od 21.12. 2020 do 3.1. 2021

Aktuální informace pro rodiče

Přerušení provozu MŠ v době od  21.12. 2020  do 3.1. 2021

v souladu s § 3 odst. 2) Vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání zástupci zřizovatele projednali a schválili dne 15. 12. 2020 rozhodnutí ředitelek o přerušení provozu mateřských škol MČ Praha 22 z epidemiologických a zdravotních důvodů ve dnech 21. a 22. prosince 2020.

Při projednání uzavření mateřských škol bylo přihlédnuto k současné zhoršené epidemiologické situaci v ČR v souvislosti s výskytem COVID-19, k vládou stanoveným přísnějším opatřením, která začnou platit v pátek 18. 12. 2020 a k doporučujícím vyjádřením uhříněveských pediatrů.

Přerušení provozu mateřských škol v uvedených dnech přispěje k zamezení šíření nemoci COVID 19, ale i např. respiračních onemocnění. Předpokládá se, že děti z mateřských škol, jejich rodiče a zaměstnanci škol tak budou moci strávit nadcházející období vánočních svátků bez zdravotních omezení a případné nařízené karantény. 

Na základě tohoto rozhodnutí bude snížena úplata za předškolní vzdělávání o poměrnou část 7 dnů, po které budou mateřské školy uzavřeny. Tato částka vám bude vrácena ve vyúčtování za první pololetí (v měsíci únoru).

Rodiče mají možnost v těchto dnech čerpat OČR.

Podrobné informace a žádost naleznete na uvedených odkazech:

Postup k uplatnění žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření školských zařízení - Postup k uplatnění žádosti o ošetřovné z důvodu uzavření školských zařízení - Česká správa sociálního zabezpečení (cssz.cz)

https://eportal.cssz.cz/fas/formservice/filler.open?DocID=714287244


Mateřská škola vystavuje pouze potvrzení o uzavření školy, které se vydává na základě písemné žádosti zaslané na e-mail : info@msslunecni.cz

Žádosti zasílejte do 18. 12. 2020  do 11,00 hodin.


Děkujeme za pochopení a spolupráci.


V Praze dne 16.12. 2020   Renáta Pecáková, ředitelka školy