Hlavní stránka Novinky Možnost vyzkoušení domácího testování
Možnost vyzkoušení domácího testování

Možnost vyzkoušení domácího testování


!!

Od pondělí 29. 3. 2021 mají rodiče pracující ve vybraných profesích, jejichž děti navštěvují z rozhodnutí primátora hl. m. Prahy určené školy v naší městské části (ZŠ U Obory a MŠ Sluneční-pracoviště V Bytovkách 803) za účelem nezbytné péče o děti po dobu uzavření škol, možnost zdarma doma otestovat své děti antigenními testy na covid 19.

Radnice zakoupila tyto neinvazivní testy ze slin, aby přispěla ke zvýšení bezpečnosti a omezení šíření nemoci. Zároveň chceme mít trochu náskok a vyzkoušet si jak by testování mohlo fungovat, pokud bude povinné. Testování dětí je zcela dobrovolné a záleží jen na rozhodnutí rodičů, kdy je podle nich nutné dítě testovat (po nemoci, rizikovém kontaktu). V žádném případě není absence testu překážkou k nástupu do MŠ.

Testování bude probíhat vždy ve středu. Rodič si v úterý vyzvedne testovací sadu (test ze slin) a ve středu oznámí prostřednictvím čestného prohlášení výsledek testu.


Čestné prohlášení o provedeném dobrovolnému samotestování dítěte rodičem na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 prostřednictvím testu poskytnutého MŠ Sluneční, Praha 10, Sluneční 1550/20 


S pozdravem

Renáta Pecáková

ředitelka školy