Září 2024

• třídní schůzka 7. třídy Motýlci
  • třídní schůzka 3. třídy Žirafky

Povinná předškolní docházka

Oslavilo vaše dítě před 31. srpnem pět nebo šest let? Od září ho čeká povinný rok předškolního vzdělávání v mateřské škole (dále MŠ), aby si zvyklo na kolektiv a přichystalo se na 1. třídu základní školy. Tato povinnost se týká všech občanů ČR, EU i cizinců, kteří tu trvale či přechodně tráví dobu delší než 90 dní. Patří sem i účastníci řízení o udělení mezinárodní ochrany. Jedinou výjimkou jsou děti s hlubokým mentálním postižením.

Kdy přihlásit dítě do školky?

Rodič/zákonný zástupce přihlašuje dítě k zápisu k předškolnímu vzdělávání, tj. v kalendářním roce, ve kterém začíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte.

Pozor: Každý rodič/zákonný zástupce je povinný přihlásit své dítě k povinnému předškolnímu vzdělávání. Jinak mu hrozí pokuta až 5 tisíc korun a dohled odboru sociálně-právní ochrany dětí Městské části Praha 22.

Ve spádové MŠ mají předškoláci největší pravděpodobnost přijetí – s jeho místem se počítá. Bylo dítě přijaté jinam? Máte to povinnost oznámit řediteli spádové MŠ, jen díky tomu může uvolnit místo jinému dítěti. Oznámení je potřeba podat písemně 3 měsíce před počátkem školního roku, kterým začíná povinnost předškolního vzdělávání dítěte (obvykle do 31. května).