Září 2024

• třídní schůzka 7. třídy Motýlci
  • třídní schůzka 3. třídy Žirafky

Zahrada jako odpověď

Mateřská škola Sluneční realizuje projekt s názvem Zahrada jako odpověď.

Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu vzdělávání poskytovaného žákům Mateřské školy Sluneční v Uhříněvsi, a to prostřednictvím zlepšení podmínek pro výchovu k udržitelnému rozvoji, podporu EVVO a polytechnických dovedností. Projekt reaguje na problém nedostatečné úrovně podmínek a vybavení pro výchovu v těchto oblastech.

Předmětem projektu je komplexní rekonstrukce zahrady MŠ Sluneční.

Výstupem projektu budou venkovní učebny na výchovu k udržitelnému rozvoji, podpoře EVVO a polytechnických dovedností zasazené do jednotné koncepce zahrady – přirozeného prostředí přírody.

Předpokládá se, že zajištění vhodného zázemí pro žáky přispěje k zavedení nové koncepce výuky a výchovy dětí z MŠ Sluneční. Projekt bude mít pozitivní dopad na rozvoj klíčových kompetencí dětí, zvýšení jejich konkurenceschopnosti a vytvoření pozitivního vztahu k přírodě a manuálním činnostem.

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ.